S námi trolejbusům budete rozumět! 


Společnost pro veřejnou dopravu, z.s. v rámci projektu Trolejbusy 2021 připravila dvě nové knihy zaměřené na trolejbusy. 

    • 80 let Plzeň trolejbusová
    • 85 let výroby trolejbusů Škoda


Trolejbusy…naši každodenní společníci v ulicích. Tak trochu přehlížení hrdinové všedního dne. Na jejich nápravách dodnes spočívají osudy tisíců cestujících, kteří každodenně volí ekologický a šetrný způsob přepravy. Pro někoho obyčejný dopravní prostředek je pro jiného celoživotní vášní. Všem, kteří se alespoň někdy se zaujetím podívali na dva sběrače tyčící se ze střechy mohutných vozidel, jsou určeny dvě nově vydávané populárně-naučné publikace. 


Autoři srozumitelně popisují unikátní příběh trolejbusů a jejich vypořádávání s nástrahami doby. První z knih přibližuje symbiózu trolejbusů a města Plzně, druhá pak výrobu trolejbusů s okřídleným šípem ve znaku v Plzni a Ostrově. Prožijte tyto fascinující příběhy spolu s námi. Kromě mnoha kvalitních fotografií či náhledů do projektové dokumentace autoři nashromáždili řadu vzpomínek od odborníků a pamětníků, kteří trolejbusům zasvětili část svého života. Každá z knih je výsledkem více než pětiletého badatelského úsilí. Autoři předkládají doposud nepublikované informace, ale snaží se i napravit některé tradované nepřesnosti. 


Knihy jsou v prodeji od 2. října 2021. 


Více podrobností o projektu Trolejbusy 2021 - http://www.trolejbusy2021.spvd.cz/